گزارش تصویری ازحضور شرکت تسکو در اولین کنفرانس بلند مرتبه سازی


 


اولین کنفرانس بلندمرتبه‌‌سازی در ایران با حمایت وزارت راه و شهرسازی با هدف بررسی چالش‌های پیش‌روی بلندمرتبه‌سازی در ایران و ارایه توانمند‌ی‌های مهندسی کشور و بهره‌مندی از اندیشه‌های صاحب‌نظران، مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه و دیگر دست‌اندرکاران این حوزه 19، 20 و 21 دی 93 در تهران برگزار شد . این کنفرانس با 28 کارگاه آموزشی در مرکز همایش های برج میلاد برگزار گردید.

همایش بلند مرتبه سازی

 
در این کنفرانس 20 شرکت با تجربه اجرایی ساختمان های بلندمرتبه حضور داشتند. تعداد افراد شرکت کننده در این کنفرانس در طی 3 روز 1500 نفر تخمین زده شده اند که 500 نفر آنها از مهندسین تراز اول کشور بوده اند.

همایش بلند مرتبه سازی
 

شرکت تسکو به عنوان نماینده شرکت اولمای اسپانیا حضور داشته و در این کنفرانس دو کارگاه آموزشی با عناوین " آشنایی با سیستم های نوین قالب بندی و اجرای سازه های بتنی" و " دسترسی،داربست بندی و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع" را در روز شنبه 20 دی ماه جهت آموزش مهندسین برگزار نمود. همچنین تمامی محصولات این شرکت که مرتبط با بحث بلندمرتبه سازی بوده اند را در غرفه ای به متراژ 18 مترمربع به نمایش گذاشت.


قالب اکسپوز,دیوار بتنی یکطرفه,لارج پانل,قالب بتن پلای وود,قالب بتن یکطرفه

یکی از پدیده های جدید در کلان شهرها ، مقوله بلند مرتبه سازی است.که از آنها با كاربري هاي مختلف مانند: كاربري مخابراتي، اداري، تجاري، مسكوني و غيره استفاده مي گردد. اين گونه سازه ها از مصالح مختلفي چون بتن، فولاد، آلومينيوم و غيره ساخته مي شوند که پرکاربردترین این مصالح در ایران بتن است. با توجه به تاثير زياد نيروهاي جانبي زلزله و بار بر سازه هاي بلند توجه به انتخاب، طراحي و ساخت سيستم هاي مقاوم سازه اي مناسب براي آنها از اهميت بسزايي برخوردار است.  یکی از معضلاتی که مهندسان این مرز و بوم به وضوح با آن دست و پنجه نرم می کنند ساخت این سازه های عظیم است. استفاده از تکنولوژی روز دنیا این امر را برای مهندسین و همچنین کارگران بسیار راحت کرده است. استفاده از قالب های بسیار مقاوم در بتن ریزی با وجود سکوی کارهای ایمن بسیار وسیع جهت ایمنی کارگران و همچنین نصب داربست های ایمن و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع مقوله ای است که شرکت تسکو قصد داشت کلیه مهندسان محترم ایران را با آن آشنا کند .

کارگاههای آموزشی این شرکت با حضور مهندس فرزین فروغی راد ،مدیر عامل شرکت تسکو برگزار گردیدند.مباحث مورد بررسی در این کارگاهها شامل انواع قالب بندی های افقی ، عمودی ، بالارونده ، خاص و آشنایی با محصولات مرتبط با این مقوله بوده است.

قالب اکسپوز,دیوار بتنی یکطرفه,لارج پانل,قالب بتن پلای وود,قالب بتن یکطرفه
 
تجهیزات ساختمانی,داربست,قالب بتن,قالب مدولار,اسکافولد,قالب خاص,اسکافلد
 

چهار پایه متحرک,قالب بتن,دسترسی موقت,طراحی,برجک متحرک,پلکان موقت,راه پله متحرک,داربست

مراسم اختتامیه این کنفرانس با حضور سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و دبیر کنفرانس،پیروز حناچی ، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ، محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری و دبیر شورای راهبردی و تلفیق کنفرانس و مهندس شادمهر راستین دبیر اجرایی کنفرانس پایان پذیرفت.


اختتامیه همایش

 

بازدید : 11282
TESKO.CO.IR © 2009-2014 , ALL RIGHT RESERVED. Power & Developer By Persian IT