قیمت جک و قالب

قیمت جک و قالب را می توانید از سایت تسکو دریافت نمایید. همچنین با تماس با شماره ۲۲۲۲۰۹۹۹ از آخرین قیمت ها مطلع شوید.

قالب بندی به فرایند مونتاژ و نصب قطعات قالب گفته می شود. قالب ها به بتن شکل می دهند و وزن و فشار جانبی بتن تازه را تحمل می نمایند.

همچنین با نگه داشتن آب بتن در فرایند نگهداری از بتن تازه تاثیر گذار هستند. در گذشته قالب ها با چوب ساخته می شدند ولی امرزه از مصالح متفاوتی مانند فولاد، فایبر گلاس، و آلومینیوم نیز در ساخت قالب استفاده می شود.

 

در آمریکای شمالی به دلیل قیمت پایین چوب، همچنان در کارهای کوچک از چوب استفاده می شود. در ایران به دلیل قیمت بالای چوب، بیشتر از قالب های فولادی استفاده می شود. قالب های فولادی توانایی تحمل بار بیشتری را دارند و در دهانه های بزرگتر می توانند استفاده شوند. همچنین قالب های فولادی به دفعات قابل استفاده مجدد هستند که باعث کاهش قیمت قالب در پروژه می شوند.

 

قیمت های جک و قالب

 

دیواره های قالب می بایست توانایی تحمل فشار جانبی بتن تازه که بیشتر حالت مایع دارد را داشته باشند. در بتن ریزی دیوارها، معمولا از بولت های میانی کششی و سولجر برای مهار فشار جانبی بتن استفاده می شود.

 

در بتن ریزی تیرها و دال ها قالب می بایست علاوه بر تحمل فشار جانبی بتن تازه، تحمل وزن بتن تازه را نیز داشته باشد. به منظور انتقال وزن بتن تازه به سطح زیرین، زیر قالب ها کفراژبندی صورت می گیرد.

 

اگر ارتفاع قالب از سطح زیرین بیشتر از ۴ متر باشد، معمولا از داربست استفاده می شود. برای ارتفاع کمتر از ۴ متر می توان از جک های سقفی استفاده نمود. قیمت جک و قالب از قیمت جک و داربست در ارتفاع های پایین مناسب تر است.

 

قیمت جک و قالب

 

جک های سقفی معمولا به منظور تحمل بار وزن بتن تازه دال یا تیر بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. به این سیستم معمولا کفراژبندی نیز گفته می شود. جک های سقفی در سه تیپ تولید می شوند:

 

  • جک سقفی ۳ متری
  • جک سقفی ۳٫۵ متری
  • جک سقفی ۴ متری

 

بررسی قیمت جک و قالب

 

حداکثر باربری جک های فوق ۱۵۰۰ کیلوگرم می باشد. پیچ های تنظیم این جک ها از نوع رولینگی می باشد و رزوه آن توسط پرس و بدون بهره برداری ساخته می شود. این نوع رزوه مقاومت بیشتری در مقابل نیروی برشی و سایشی دارد.

 

در نتیجه جک طول عمر بیشتری دارد و قیمت جک و قالب در درازمدت ارزان تر تمام می شود. کفراژبندی زیر تیرهای بتنی با اتصال سر جک تی شکل بر روی جک های سقفی راحت تر انجام می شود.

 

استفاده از جک های سقفی در کفراژبندی های ارتفاع بیشتر از ۴ متر پیشنهاد نمی گردد و در این مورد استفاده از داربست های مدولار به لحاظ فنی بهتر است.

 

قیمت به روز جک و قالب

 

لوله داخلی جک های سقفی به قطر ۵ سانتی متر و لوله بیرونی آن به قطر ۶ سانتی متر می باشد و ضخامت ورق هر دو لوله ۲٫۵ میلی متر می باشد.

 

جک و قالب

 

قیمت جک و قالب بستگی به عوامل مختلفی مانند سطح بتن ریزی، ضخامت بتن، و ارتفاع قالب بندی دارد. با توجه به نیاز پروژه تعداد پانل قالب، سولجر، جک، گوه، گیره، بولت، واشر کاس، مهره خروسکی و غیره محاسبه و قیمت نهایی اعلام می گردد.

 

قیمت جک و قالب را می توانید از سایت تسکو دریافت نمایید. همچنین با تماس با شماره ۲۲۲۲۰۹۹۹ از آخرین قیمت ها مطلع شوید.