فروش پلای وود کمپانی رینگر در ایران


قالب مدولار,قالب بتن,پلای وود,پلی وود
قالب مدولار,قالب بتن,پلای وود,پلی وود

اصطلاح کامپوزیتهای چوبی– پلاستیکی به کامپوزیتهایی اطلاق می شود که از چوب ( در هر شکلی ) و ترموست ها یا ترمو پلاستیکها تشکیل شده اند. محصول مورد نظر نیز از ترکیب چـوب و ترمـو پلاستیکها می باشـد که اصطلاحاً به پلی وود معروف میباشد، همانطور که در ادامه بحث خواهد شد از این ترکیب محصولات بسیار متنوع و متفاوتی جهت مصرف در صنایع مختلف بدست می آید.

ترموپلاستیکهایی هستند که یکبار بازیافت شده اند و نمی توان آنها را با گرمادهی مجدد ذوب کرد. این مواد که شامل رزینهایی مـانند اپوکسی ها و فنولیکسها می باشنـد، در حقیقت پلاستیکهـایی با مشـابهت زیـاد به فرآورده های صنعتی جنگلی ( چوبی ) هستند.

ترمـوپلاستیکها، ماننـد پلی اتیلن وپلی پروپیلن  پلی وینیل کلراید، پلاستیکهایی هستند که می توان آنها را مکررا ذوب نمود. ترموپلاستیکها در ساخت محصولات تجاری مختلفی مانند ظروف پلاستیکی شیر، کیسه های خواربار و لوازم جانبی برای خانه بکار می روند.

تاریخچه کامپوزیتهای ترموست – چوب به اوایل دهه 1900 بر می گردد و در این دهه یک کامپوزیت تجاری اولیه تحت نام تجاری باکلیت که از فنول – فرمالدئید وگرد چوب درست شده بود، وارد بازار شد که نخستین استفاده تجاری آن بعنوان دست دنده برای رولزرویس در سال 1916 میلادی بود. اما کامپوزیتهای ترموپلاستیک – چوب در کشور ایالات متحده آمریکا برای چند دهه تولید شده اند و این صنعت رشد شگرفی را در سالهای اخیر تجربه کرده است. پیدایش صنعت پلاستیک – چوب شامل پیوند دو صنعت است که به لحاظ تاریخی اطلاعات اندک و بسیار متفاوتی را از ویژگیها و دور نماهایی هر یک از ویژگیها و دورنماهای هریک از آنها در دست داریم.

 صنعت پلاستیک دارای دانش تهیه پلاستیک و صنعت محصولات چوبی ( جنگلی ) دارای تجربیات و منابع بیشتری در ساخت محصولات بازاری است. این موضوع تعجب آور نیست که بعضی از نخستین شرکتهایی که wpc را تولید می کردند کارخانجات پنجره سازی بودند که دارای تجربه در هر دو زمینه چوب و پلاستیک بودند. به طور سنتی صنعت پلاستیک از طلق، کربنات کلسیم، میکا و شیشه یا فیبرهای کربن و حدود5/2 میلیارد کیلوگرم بتونه برای تولید شیشه بطور سالیانه استفاده می کرده است. این صنعت نسبت به استفاده چوب و یا دیگر فیبرهای طبیعی مانند کنف و کتان بی میل بود، گرچه این فیبرها از منابع تجدید شدنی و ارزانتری بدست می آمدند و سبکتر و دارای زبری کمتری برای تولید وسایل، نسبت به بتونه های عرفی بودند و بیشتر تولید کنندگان پلاستیک از چوب به دلیل تراکم وثبات گرمایی پایین و تمایل به جذب رطوبت، صرف نظر می کردند.

بازدید : 16174
TESKO.CO.IR © 2009-2014 , ALL RIGHT RESERVED. Power & Developer By Persian IT