حضور شرکت تسکو در اولین کنفرانس بلند مرتبه سازی شرکت تسکو در اولین کنفرانس بلند مرتبه سازی  در 19-20-21 دی ماه 93 شرکت نموده و در این  کنفرانس کارگاه های آموزشی با عناوین :
سیستم های قالب بندی ، تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع  و  سیستم داربست بندی را ارائه  داده است .

 هدف تسکو از شرکت در این کنفرانس آموزش می باشد .

 

کارگاه های شرکت تسکو شامل :

1- کارگاه آموزشی  سیستم های نوین قالب بندی و اجزای سازه های بتنی

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش شهرسازی نیاز به ساخت ساختمان های بلند مرتبه به وضوح احساس می شود .  با توجه به نوع مقاومت و تحمل نیروهای وارده ، بتن گزینه ای مناسب جهت سازه های این گونه بناها می باشد. در پروسه ساخت ساختمان های بلند مرتبه یکی از معضلاتی که همواره مدیر پروژه با آن درگیر است ، نوع قالب مصرفی است .  قالب‌بندي يک سازه موقتي است و همانند هر سازه ديگري نيازمند طراحي است. طراحي قالب‌بندي با انتخاب سيستم قالب‌بندي آغاز مي‌شود؛ که بر عهده مديران با تجربه پروژه‌هاست، تجارب موجود بيانگر اين مدعاست که انتخاب غلط سيستم قالب‌بندي مي‌تواند منجر به مشکلات عديده‌اي درکيفيت، ، زمان‌بندي و مسائل مالي پروژه گردد. چه‌بسا انتخاب و استفاده نا‌به‌جا از قالب‌هاي درجا در مواردي که استفاده از قالب‌هاي پيش‌ساخته مدولار توجيه‌پذير است، و يا استفاده از سيستم‌هاي مدولار به جاي سيستم‌هاي يکپارچه، مي‌تواند مديريت پروژه را دچار مشکل کند.شرکت تسکو قصد دارد در این کارگاه آموزشی به معرفی انواع سیستم های نوین قالب بندی و مزایای این سیستم نسبت به سیستم های پیشین از جمله نحوه بارگذاری ، جنس مصالح مصرفی و نحوه اتصال آنها و ... مباحثی را ارائه نماید. برخی از این انواع سیستم قالب بندی شامل سیستم یکپارچه ، MK ، ORMA ، سیستم های قالب بندی  بالارونده ، میز پرنده و ... می باشد. پس  از انتخاب سيستم قالب‌بندي نوبت به طراحي آن مي‌رسد. بديهي است که طراحي قالب‌بندي به عنوان زيرمجموعه‌اي از طراحي سازه‌ها، مبتني بر همان اصولي است که طراحي ساير سازه‌ها بر آن استوار است. به عبارت ديگر روند طراحي قالب‌بندي همان روند طراحي ساير سازه‌هاست که تنها با مقتضيات اين نوع خاص سازه هماهنگ شده است. شرکت تسکو در اين کارگاه به ارائه توضيحاتي کلي در خصوص «طراحي قالب‌بندي» خواهد پرداخت. لازم به ذكر است كه هدف از ارائه اين کارگاه آن نيست که شرکت کننده  را قادر سازد تا به راحتي و بدون عيب و نقص به طراحي سيستم قالب‌بندي بپردازد، بلكه جهت آشنايي عزیزان با اصول و روش‌هاي طراحي سيستم‌هاي قالب‌بندي ارائه مي‌شود.  به طور کلی مباحث مورد ارائه توسط شرکت تسکو شامل موارد زیر می باشد :

ارائه فیلم های آموزشی قالب بندی در کشورهای مختلف جهان

آشنایی با سیستم قالب بندی بالارونده به همراه انیمیشن آموزشی نصب

آشنایی با سیستم های قالب های مدولار در دیوارهای بلند به همراه فیام آموزشی

آشنایی با سیستم MK که قابلیت استفاده چند منظوره در قالب ها را دارد. به همراه فیلم آموزشی

آشنایی با سیستم میزپرنده و استفاده آن در قالب بندی دالها به همراه فیلم آموزشی نصب و جابجایی

آشنایی با نحوه اتصالات قالب ها

آشنایی با نوع بارپذیری قالب ها

آشنایی با سیستم طراحی قالب ها

آشنایی با سیستم ایمنی کارگران در قالب بندی های مختلف 

 

2-کارگاه آموزشی : داربست ، دسترسی و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع

امروزه در صنایع و مشاغل مختلف برای نیل به اهداف و پیشبرد پروژه ها نیاز به کار در ارتفاع بیش از پیش وجود دارد . كار در ارتفاع داراي خطرات بسيار زيادي از جمله سقوط افراد و ابزار كار مي باشد  و باتوجه به افزایش آمار حوادث ناشی از کار درکارگاههای ساختمانی که به دلیل عدم انتخاب روش صحیح برای دسترسی ورعایت نکردن موارد ایمنی اتفاق می افتد، به نظر می رسد که با تلفیق مدیریت و مهندسی از اینگونه حوادث  جلوگیری نمود.

 صنعت ساختمان و به خصوص بلند مرتبه سازی یکی از حوزه های وسیعی است که مقوله دسترسی و کار در ارتفاع در آن به عنوان یک ضرورت و نیاز مطرح است و انتخاب نوع دسترسی مناسب با توجه به اولویت های : شرایط کاری ، زمان ، تجهیزات ، نیروی کار ، و هزینه می تواند نقش بسزایی در پیشبرد اهداف در پروژه ها و بهینه نمودن منابع ایفا کند. در این میان روش های نوین داربست بندی  که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد با تکیه بر دانش فنی و تکنولوژی روز و با قابلیت تعامل با روش ها و تجهیزات متنوع ایمنی و حفاظت فردی ، سهولت دسترسی و کار در ارتفاع را همراه با ریسک پایین و ایمنی بالا به ارمغان آورده است . آشنایی مدیران ، مهندسان و دست اندر کاران صنعت ساختمان  به خصوص در حوزه  بلند مرتبه سازی با تکنولوژی های پیشرفته و نوین و روش های ایمن کار در ارتفاع می تواند گستره وسیعی از انتخاب ها را برای آن ها به ارمغان آورد.

تسکو در این کارگاه آموزشی سعی دارد تا با شناخت انواع داربست و روش دسترسی مناسب برای هر نوع آن و موارد ایمنی و حفاظتی هر کدام ایده ای مناسب جهت تصمیم گیری بر حسب نوع نیاز به مهندسین گرامی فراهم آورد.

اولویت ها و اهداف:

1- آشنایی با روش ها و تجهیزات متنوع کار در ارتفاع شامل:

- سیستم های نوین داربست بندی (داربست های ایمن مدولار،فریمی ، المانی و...)

- انواع بالابرهای مورد استفاده برای افراد و مصالح

- پلکان های موقت و نردبان ها

- برج ها و سکو های کاری ثابت یا متحرک

- سیستم های دسترسی با طناب

2-آشنایی با روش ها و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع،شامل:

- تجهیزات حفاظت فردی ((PPEs (انواع هارنس ، لنیارد،کلاه های ایمنی و ...)

- تجهیزات جلوگیری از سقوط (لایف لاین،تورهای ایمنی افقی و عمودی،حصار های ایمنی و...)

3- آشنایی با اقدامات ،روش ها و تجهیزات نجات پس از سقوط.

 

بازدید : 10165
TESKO.CO.IR © 2009-2014 , ALL RIGHT RESERVED. Power & Developer By Persian IT