اجاره

اجاره قالب و داربست فلزی

اجاره قالب فلزی و یا داربست های ساختمانی از دید اقتصادی حرکتی ظریف و هوشمندانه است. و به مجریان و پیمانکاران کمک می کند برای پروژه های گاهاً کوچک بدون نیاز به خرید کالا، بتوانند به راحتی آنها را در اختیار گرفته و برای مدت مورد نیاز از آنها استفاده کنند. فواید سیستم اجاره ای شرکت تسکو به شرح ذیل است:

– کاهش هزینه های استهلاک و انبارداری

برای بسیاری از پیمانکاران و مجریان ساختمانی که نگاه عمیقی به هزینه ها دارند، هزینه های پنهانی استهلاک محصولات از قبیل داربست و قالب فلزی یکی از دغدغه های اصلی است. با اجاره و مالکیت موقت می توان این دغدغه را از بین برد.

– پایین آمدن چشمگیر هزینه ها

استفاده از بسیاری از انواع قالب فلزی و داربست ساختمانی محدود به شرایط و مدت زمان خاص است. شاید یک پروژه یا سازه بتنی نیاز به تجهیزات خاص مثلا قالب لغزنده داشته باشد. با اجاره کل و یا بخشی از یک قالب لغزنده مثلا جک های هیدرولیکی بالارونده، میل جک ها، پلت فرم ها و ….به لحاظ اقتصادی شرایط مناسبی برای پیمانکار فراهم خواهد بود.

– اجاره به شرط تملیک

در صورت افزایش زمان اجرای یک پروژه و یا توسعه و افزوده شدن مقادیر قرارداد و از همه مهمتر برنده شدن در یک مناقصه مشابه دیگر روش اجاره توجیه اقتصادی نخواهد داشت لذا پیمانکار امکان خریداری کلیه لوازم را با شرایط مناسب خواهد داشت.
اجاره به شرط تملیک دارای یک سری تعهدات و مسئولیت ها می باشد و قطعا شرایط اقتصادی و مکانی پروژه در این تعهدات تأثیرگذار است. همچنین توافق طرفین در خصوص روش های پرداخت و تناوب آن بسیار مهم می باشد.